Naster

3 powody, dla których warto zainwestować w fotowoltaikę właśnie teraz!

Zainteresowanie energią ze słońca stale rośnie. I to w niezwykłym tempie - w kwietniu 2020 roku moc instalacji słonecznych podłączonych do sieci była o 180% wyższa, niż w analogicznym okresie roku 2019! Skąd ten boom? Dlaczego właśnie teraz warto zainteresować się fotowoltaiką?

Nie trać czasu i zacznij oszczędzać!

Rosnących cen energii elektrycznej nie da się nie zauważyć. A gdybyśmy powiedzieli Ci, że coraz wyższe rachunki nie muszą być Twoim zmartwieniem? Możesz zapomnieć o podwyżkach i uniezależnić się całkowicie od zakładów energetycznych. Właśnie na taki komfort pozwalają instalacje fotowoltaiczne! Dzięki fotowoltaice energię niezbędną dla Twojego domu wyprodukujesz we własnym zakresie. Zastanawiając się nad inwestycją w fotowoltaikę tracisz czas i pieniądze - podejmij tę decyzję już teraz i szybciej ciesz się darmowym prądem!

Fotowoltaika jest coraz tańsza?

Badania rynkowe pokazują, że globalnie koszty instalacji fotowoltaicznych są coraz niższe. Między grudniem 2009 a grudniem 2019 roku koszty modułów fotowoltaicznych z krzemu krystalicznego sprzedawanych w Europie spadły średnio o 90%. Średni koszt instalacji oddanych do użytku w 2019 roku wyniósł 995 USD/kW, co w przeliczeniu daje kwotę poniżej czterech tysięcy złotych. Jednocześnie koszt ten był niższy o 18% niż rok wcześniej i o 79% niż w roku 2010.* Czy będzie jeszcze taniej? Tego nie jesteśmy w stanie stwierdzić. Mimo wszystko radzimy nie zwlekać i wykorzystać aktualną, bardzo dobrą, sytuację na rynku.

Różne formy wsparcia

Osoby, które zdecydują się na zamontowanie w swoich domach instalacji fotowoltaicznych mogą skorzystać z szeregu form wsparcia. I tak na przykład w ramach rządowego programu Mój Prąd można uzyskać dofinansowanie pokrywające nawet 50% kosztów inwestycji. Istnieje również możliwość skorzystania z tak zwanej ulgi modernizacyjnej - pozwala ona na odpisanie kosztów instalacji od podatku. Kolejnym argumentem są atrakcyjne formy finansowania - więcej na ich temat znajdziesz w artykule “Czy stać Cię na instalację fotowoltaiczną?”.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do fotowoltaiki! Jaki powinien być Twój kolejny krok? Wypełnij formularz i zamów bezpłatny audyt!

*Źródło: IRENA Renewable Cost Database

Wróć do artykułów Umów się na spotkanie

Aktualne informacje z branży odnawialnych źródeł energii. Zapisz się i bądź na bieżąco!